Stefan Kiedrzyński - album rodzinny

Określenie "album rodzinny" jest w tym przypadku trochę na wyrost. Zdjęć jest niewiele, a przede wszystkim dokumentują jedynie kilka epizodów z życia pisarza.

BIELICA - rok 1915

Po zajęciu Warszawy przez Niemców Stefan Kiedrzyński wyjechał w sierpniu 1915 r. do Wilna, a następnie, wobec zbliżającego się frontu, do majątku Bielica, należącego do Karola Świackiego gdzie schronienie znalazło wielu uchodźców z Królestwa. Tam poznał swoją przyszłą żonę, Marię z Łukowiczów I-voto Górską (podówczas 24-letnią, która rok wcześniej rozstała się ze swoim pierwszym mężem). Poniżej publikujemy 13 zdjęć z pałacu w Starej Bielicy powstałych jesienią 1915 r. i z początkiem zimy 1916 r. Kiedrzyński występuje tylko na 7 z nich, ale pokazujemy wszystkie, bo stanowią cenną pamiątkę historyczną (tym bardziej, że dziś pałac znajduje się w całkowitej ruinie). Na zdjęciach występuje także Maria - przyszła żona Stefana Kiedrzyńskiego, ale z całą pewnością trudno jest ją zidentyfikować. Jest tam zapewne i właściciel majątku Karol Świacki z rodziną, są inne, pewnie znamienite osoby - może kiedyś uda się te zdjęcia w pełni opisać.
Piknik lub być może grzybobranie. Stefan Kiedrzyński z prawej oparty o tył powozu.

Na zdjęciach Stefan Kiedrzyński i (prawdopodobnie) jego przyszła żona MariaNa zdjęciach powyżej Stefan Kiedrzyński w drugim rzędzie, w środku grupy (z muszką)

Na zdjęciu po lewej Stefan Kiedrzyński pierwszy z prawej, a na drugim na przodzie w kożuszku i w czapie baraniej.

Włochy - rok 1924


Stefan Kiedrzyński z żoną Marią podczas półrocznego pobytu we Włoszech w 1924 roku

Warszawa - rok 1925

Stefan Kiedrzyński w swoim mieszkaniu w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 27

Brwinów - rok 1930
Stefan Kiedrzyński w swoim ogrodzie w Brwinowie przy ul. Sportowej 13

Maria Kiedrzyńska, Busko - rok 1928


Pogrzeb Stefana Kiedrzyńskiego - Warka 1943 rok
prawdopodobnie wtorek, 20 lipca